Tayyebi's Blog
Search Hashtags: soon فا en
Categories,
Category 2,
Cate 3

پرونده دانشجویی: قسمت پنجم - منابع رشته‌ی مهندسی کامپیوتر

حرف آخر رو اول بزنیم

لینک دانلود همه‌ی کتاب‌ها http://kouy.ir/bscres

این کتاب‌خانه‌ی آنلاین چگونه درست شده؟

گوگل درایو یک فضای ذخیره سازی ابریه که قابلیت‌های خیلی خوبی برای اشتراک فایل داره. امیدوارم به زودی نسخه‌ی وطنی چنین چیزی رو شاهد باشیم اما تا اون روز بگم که هزینه‌ی بارگزاری خیلی کمی داره و همه جا در دسترسه. (البته اگر آزادی رو هم ملی نکنن!)

همه‌ی کتاب‌هایی که تورق کردم و اکثرا هم مطالعه کردم رو اینجا گذاشتم. این‌ها کتاب‌های رفرنس هستند. یعنی کتاب‌های دیگه روی مجحور این کتاب‌ها می‌گردن.

مهارت‌های نرم

این کتاب‌خانه‌ی آنلاین شامل مواردی خارج از چیزایی که توی دانشگاه ما می‌گن هم هست البته. اون‌ها رو از کجا آوردیم؟ از دانشگاه‌های خارجی و یا دیدن اتفاقاتی که توی بازار کار میافته. اگر کمی بگردید پیداش می کنید. چرا می‌گم بگردید؟ چون اگر الان حاضر نباشید توی اسم ده بیست تا فولدر سرچ کنید، باید اساسی در روند خط فکری خودتان تجدید نظر کنید و یه درمانی برای این تنبلی پیدا کنید.

کتاب دوست ماست

ممکنه برای آموزش مثلا برنامه نویسی برید هزار ساعت فیلم ببینید و کارتان هم راه بیافته، اما بعدش میاید می‌بینید توی کتاب همه‌ی اون موارد گفته شده بود و شما تنها کافی بود کمی از خلاقیت خودتان استفاده می‌کردید یا با دقت مطالعه می‌کردید یا کمی به آینده‌ی چیزی که توی کتاب گفته شده فکر می‌کردید. و صد البته اینکه کاربرد رو هم باید ببینید تا کتاب برای شما جذابیت دو چندان داشته باشه. خلاصه که کتاب‌خوانی قلق داره و انتظار نداشته باشید که با اولین و دومین کتاب درکش کنید. و یک تبصره هم هست که می‌گه لازم نیست همه‌ی صفحه‌های یک کتاب رو بخوانید.

پرونده دانشجویی چیست؟

داریم سعی می‌کنیم چیزایی که توی دانشگاه به ما نمی‌گن رو بگیم. و اتم شکافتن هم نیست. چیزای خیلی ساده‌ای هستن که اگر به چشم قانون بهش نگاه کنیم از عمرمان بهتر استفاده می کنیم.

اهل کتاب

عزیزانی که به صورت داوطلبانه تا به این لحظه کمک کردن برای کاملتر شدن این مجموعه‌ی کتاب و عمیقا ازشان برای کمک به کتاب‌خانه تشکر می‌کنم 3>

آقای امیرحسین بابائیان، دانشکده مهندسی، دانشگاه بوعلی سینا:

Modern Systems Analysis and Design 7th Edition

ANTLR Mega Tutorial

Operating System Concepts Silberschatz 10th Edition

Programming in C Kochan

C++ How to Deitel

قسمت قبل

http://tyyi.net/view.php?id=13

قسمت ششم؟

شاید امروز، شاید فردا، شاید هرگز

datetime: 2019-12-07 10:53:42 author: tayyebi
About,
Meta content,
Author,
etc...